Uygulama Birimleri

13 Ocak 1989’da, basın-yayın eğitimi alanında açılan ilk haber ajansı olan ”İstanbul Üniversitesi Haber Ajansı”
2014 yılından itibaren “Ajans Üniversite” adını almış ve modern bir haber merkezine dönüştürülmüştür.


​Ekim 1986′da, verilen teorik bilgilerin uygulamaya aktarılabilmesi amacıyla yayına başlayan İletim Gazetesi,
günümüz basın dünyasının çeşitli kademelerine pek çok başarılı eleman yetiştirmiştir.
Gazetenin PDF formatlı sayılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

radyoiletisim.istanbul.edu.tr

1993 yılında, FM 103 frekansı üzerinden yerel boyutta yayın hayatına başlayan Radyo İletişim, bugün internet üzerinden yayınlarını tüm dünyayla paylaşmaktadır.
İstanbul Üniversitesi birimleri ve yerli-yabancı radyolarla işbirliği içerisindedir.


iuwebtv.istanbul.edu.tr

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve İÜ İletişim Fakültesi ile birlikte yayın faaliyetlerine
1 Ocak 2014 tarihinde başlayan İÜWEBTV, İÜ’nün internetteki görüntüsel yüzü olmayı hedeflemektedir


Geçmişten günümüze iletişim sektörüne önemli isimler kazandırmış ve bu sektörde çalışmalarını sürdürmekte olan İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, etkili iletişim uygulamalarını kullanarak geleceğin iletişimcilerini yetiştirmeye devam ediyor. Bu uygulamalardan biri olan Ajans İstanbul İletişim, 15 Mart 2016 tarihinde çalışma hayatına başlamıştır.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünün uygulama birimi olan ajansımız, öğrencilerin teorik bilgilerini pratiğe dökme olanağı sunmaktadır. Proje hazırlama, etkinlik planlaması ve yönetimi, metin yazımı, içerik üretimi, reklam gibi alanlarda uygulamalar yapan ajansımızda toplamda altı öğrenci bulunmaktadır. Ajansımız, her geçen gün yükselen ivmesiyle birçok başarılı etkinliğe imza atarak, sektörün önde gelen isimlerini ve öğrencilerimizi bir araya getirmektedir.

Misyon
Misyonumuz, geleceğin iletişimcilerini çalışacağı alanlarda en iyi şekilde uygulama yapmalarına imkân vermek ve takım çalışmasına önem vererek, mezun olduklarında iş hayatına daha kolay adapte olmalarını sağlamaktır. Öğrencilerin yaratıcı düşüncelerine yenilerini ekleyerek, onları çeşitli yarışmalara, projelere ve etkinliklere hazırlamaktır.

Vizyon
Vizyonumuz, öğrencilerimizin hem pratik hem de teorik bakımdan donanımlı, girişken, özgüven sahibi ve kendilerini hayata hazırlamış bir birey olarak mezun olmalarını sağlamaktır.