Mezuniyete Üç Ders Sınav Takvimi 3-4-5 Ağustos 2021


3-4-5 Ağustos 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan 2020-2021 Bahar Dönemi Mezuniyete Üç Ders Sınavı, linkteki Sınav Takvimine göre gerçekleştirilecektir.​ >>PDF  >>Excel

Lütfen, liste üzerinden sınava girme durumunuzun uygunluğunu ve zaman bilgilerini kontrol ediniz.

Sınav, dijital imkanlarla İÜÖYS sistemi üzerinden ve Açık Uçlu / Klasik olarak yapılacaktır. Sınava girecek olan öğrenciler, sınav tarih ve saati gelince 👉AKSİS (aksis.istanbul.edu.tr) girişi yaptıktan sonra, İÜÖYS (İÜ Öğrenme Yönetim Sistemi) kutucuğu üzerinden sınava giriş yapabilirler.

Mezuniyete Üç Ders sınavlarına iusinav.istanbul.edu.tr adresinden ulaşılamaz.

>> 2 Ağustos 2021 Pazartesi günü saat 14.00 itibariyle ilgili sınavını İÜ Öğrenme Yönetim Sisteminde tanımlı olarak göremeyen öğrencilerimizin İLETİŞİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİNE BU DURUMU E-POSTA İLE BİLDİRMELERİ GEREKİR.

👉 (Tel: (212) 440 00 00 Dahili: 12628 / 12612 - E-ostailetisim_ogrenci@istanbul.edu.tr)


NOT: 1) Herhangi bir nedenden ötürü sınava giremeyen öğrencilere başka bir sınav hakkı tanınmayacaktır.
          2)​ Ödev uygulamaları haricinde her bir sınav süresi en fazla 50 dk. olarak uygulanacaktır.
          4)​ Mezuniyete üç ders sınavına giren öğrencilerin başarı notu, mutlak değerlendirme sistemine göre hesaplanır. Sınavdan 50 puan ve üzeri alan öğrenci ilgili dersten başarılı olmuş sayılır. Vize, final ve bütünleme sınav notları mezuniyete üç ders sınavı değerlendirmesine katılmaz. Öğrencilerin en son aldıkları (mezuniyete üç ders sınavından) not geçerli olur.

İÜ İLETİŞİM FAKÜLTESİ DEKANLIĞI